KnitPro Mini Bouquet rundpindesæt – elegant sort taske med rosagolden sløjfe og udskiftelige rundpinde i sølv og rosagold.
KnitPro Mini Bouquet rundpindesæt – elegant sort taske med rosagolden sløjfe og udskiftelige rundpinde i sølv og rosagold.
KnitPro Mini Bouquet – komplette rundpinde, wirer og tilbehør præsenteret ved siden af sort taske med rosagold sløjfe.
Sort KnitPro Mini Bouquet taske med stor rosagold sløjfe – stilfuld opbevaring til rundpinde og strikketilbehør.
Nærbillede af KnitPro Mini Bouquet rundpindesæt med 8 par korte aluminiumspinde i sølv og rosagold.

KnitPro Mini Buket - Små udskiftelige rundpinde

600,00 DKK
Varenummer: 47600

KnitPro Mini Bouquet – sæt med korte udskiftelige rundpinde

Mini Bouquet fra KnitPro er et smukt sæt med små udskiftelige rundpinde i aluminium. Pindene måler kun 5 cm og kombineret med de medfølgende wirer på 27 og 30 cm får du de perfekte rundpinde til ærmer, babytøj og andre små projekter. Leveres i en elegant lille taske med rosegold-sløjfe og alt nødvendigt tilbehør.

Produktinfo

Type: Sæt med korte udskiftelige rundpinde (mini)

Materiale: Aluminium

Pindelængde: 5 cm

Wirelængde: 27 og 30 cm

Pindestørrelser: 3,0 – 6,0 mm

Farve: Sølv og rosagold

Anvendelse: Perfekt til ærmestrik og babytøj

Inkluderer: 8 pindesæt, 4 wirer, 2 strammenøgler, 4 stoppere, 2 maskeholdere og 1 uldnål


Antal

KnitPro Mini Bouquet – små rundpinde til de fine detaljer

Mini Bouquet fra KnitPro er et eksklusivt sæt med korte udskiftelige rundpinde, der gør det nemt at strikke selv de mindste projekter. Pindene er kun 5 cm lange, og sammen med de korte wirer får du rundpinde på 27 og 30 cm – perfekt til ærmer, huer, babytøj og andre projekter, hvor præcision og fleksibilitet er vigtig.

Sættet er produceret i let aluminium med en glat overflade, så garnet glider nemt og jævnt på pindene. Kombinationen af sølv og rosagold giver et elegant udtryk, mens de fleksible nylonwirer sikrer en behagelig strikkeoplevelse.

Elegant design og komplet tilbehør

Rundpindesættet leveres i en lille, sort taske med en dekorativ sløjfe i rosagold – ideel både som gave og som praktisk opbevaring. Tasken indeholder alt, hvad du har brug for, inklusive wirer, stoppere, maskeholdere og en uldnål.

Indhold i sættet

  • Udskiftelige rundpinde (5 cm) i størrelserne:
  • 3.0 mm, 3.5 mm, 3.75 mm, 4.0 mm, 4.5 mm, 5.0 mm, 5.5 mm og 6.0 mm
  • Wirer: 27 cm (x2) og 30 cm (x2)
  • Strammenøgler (x2)
  • Stoppere til wirer (x4)
  • Maskeholdere (x2)
  • Uldnål (x1)

Perfekt til små projekter

Mini Bouquet er særligt velegnet til projekter som:

  • Ærmer og sokker
  • Babytøj
  • Huer og halsrør
  • Små cirkulære dele på trøjer

Et must-have for den erfarne strikker, der ønsker smukke, funktionelle pinde i høj kvalitet.