Her kan du betale med Forbrugsforeningen
Strømpepindene fra KnitPro J'adore-serien skiller sig ud med deres unikke firkantede form, som er mere ergonomisk at holde ved end traditionelle strømpepinde. Denne form har en aflastende effekt, hvilket gør dem ideelle for nybegyndere og personer med gigt i hænder eller håndled. Den firkantede form sikrer en mere skånsom og behagelig strikkeoplevelse.
Leder du efter din størrelse? Se også vores udvalg af serien Cubics fra Knitpro (Serien udgår på sigt)
Vælg længde og størrelse:
Disse strømpepinde er fremstillet af lamineret birketræ, hvilket gør dem både stærke og holdbare. Det naturlige birketræ er let og varmt, hvilket gør pindene behagelige at arbejde med. Den dybe lavendelfarve og den lakerede, glatpolerede overflade med mat finish gør dem ikke kun funktionelle, men også æstetisk tiltalende. Garnet glider nemt på pindene, hvilket gør strikningen til en fornøjelse.
J'adore Cubics strømpepinde er perfekte til strømpestrik og andre projekter med små omkredse som ærmer, huer og vanter. De fås i længder på 15 og 20 cm, hvor de kortere pinde er ideelle til mindre projekter, og de længere pinde er velegnede til projekter med mange masker. Strømpepindene kommer i størrelser fra 2,5 mm, hvilket gør dem alsidige og anvendelige til de mest almindelige strømpe- og sokkegarner samt andre strikkedesigns.
KnitPro er en af de førende producenter af strikkepinde og hæklenåle. I J'adore-serien finder du udover strømpepinde også udskiftelige rundpinde og faste rundpinde. Med J'adore Cubics får du strikkepinde, der kombinerer ergonomi, holdbarhed og skønhed, hvilket gør dem til et uundværligt redskab i enhver strikkers samling.